Statybinių atliekų rūšys

Atliekant betkokius darbus, ar tai būtų griovimo darbai, ar tai būtų statybos darbai, po jų ir jų metu susidaro statybinės atliekos. Šios atliekos nėra paprastos atliekos, kurias galima mesti į buitinį konteinerį, todėl labai svarbu žinoti kur jas galima dėti bei kaip su jomis elgtis.

Taigi kaip ir visos atliekos, taip ir statybinės atliekos yra viena iš atliekų rūšių. Jos nėra buitinės, bet nėra ir pavojingos, tik galima laikyti inertine atlieka – asbesto stogo dangą, kuri lieka po griovimo darbų.

Statybinių atliekų rūšys

Statybinės atliekos yra skirtomos į pakuočių atliekas, atraižos ar kiti nupjovimai, betono atliekos (gruzo atliekos), medienos atliekos ir kt.

Statybinių atliekų rūšys


Pakuočių atliekos – vienos iš dažniausiai sutinkamos statybų darbų atliekos. Kadangi visos medžiagos, plytos, betonas ir kt. naujos statybos medžiagos atvežamos tam tikroje pakuotėje, jas panaudojus, šios atliekos neišvengiamos. Dažniausiai pasitaiko plastiko plevelė, diržai, ir kitos.

Atraižų ir nupjovimų atliekos – tai dažniausiai būna plytelių, grindų dangos, ar broko atliekos, kurios pjaustant plyteles lieką nepanaudotos arba sugadintos.

Gruzo atliekos – tai yra statybinės atliekos kurios susidaro po griovimo darbų. Jos būna betono blokeliai, tinko gabalai, metalinės sijos, ir kt. Po griovimo namo ar sodo griovimo darbų susidaro asbestinės dangos atliekos. Jas reikėtų pasidomėti kaip sandėliuoti ir kokiu būdų dirbti su jomis.

Medienos atliekos – vienos iš dažniausiai sutinkamu atliekų. Dažniausiai tai būna paletės, medinės įvairios dėžės, lentos, malkos ir kitos atliekos. Jos yra labiausiai realizuojamos, nes supjausčius jas galima deginti ir taip gauti šiluma. Todėl šias atliekas pakanka sudėti į didmaišius ir pasiūlyti aplinkiniams, ir kaip mat su jomis neturėsite problemų.

Na o jeigu turite statybinių atliekų ar gruzo savo kieme ar daugiabutyje, visada galite kreiptis į tam tikras įmones, kurios atlieka tokiu šiušklių išvežimą. Taip būsite tikri, ir nereikės dirbti sunkaus fizinio darbo bei gadinti asmeninio automobilio, tereikės susimokėti už šį darbą. Reikia nepamiršti, kad statybines atliekas priima tik surinkimo aikštelės, bei viršyjus 200 kg, skiriamus vienam asmeniui per metus, už šių atliekų pridavimą reikia mokėti. Todėl daugelis atliekų surinkėjų turi vietas, kur susitarę veža atliekas ar tai sklypo pakėlimui, ar kelio kokybei pagerinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *