Įrankiai sienų dažymui namuose atlikti

Turbūt daugelis svajoja, apie sienų perdažymą. Kadangi būnant namuose, vaikai ar augintiniai jas subraižo, aptaško, įdaužia ar kitaip pažeidžia, visada norisi pataisyti sienos trūkumus, tai yra pašpakluoti ir padažyti. Bet tam reikia laiko ir specialių įrankių. Todėl pakalbėsime apie dažymo įrankius, bei kaip teisingai atlikti sienų dažymą bute.

Teptukai ir voleliai

Tai yra pagrindiniai dažymo reikmenys. Be teptuko ar volelio nepavyks tolygiai paskirstyti dažų ant sienos. Teptukas ir volelis yra vienas iš pagrindinių įrankių, ir čia taupyti nevalia. Todėl, kad pigūs teptukai ir voleliai dažant kelis kartus, pradeda šertis, ir palikinėti šerelius ant nudažytos sienos, ir norint juos nukrapštyti, gali ilgai užtrukti broko taisymas, o jeigu dar glaistas neidžiūvęs, tai išvis sustabdyti darbus.

teptukai

Su voleliu yra dažomi didžiausi sienų plotai, kur nereikalingas kruopštus, ir nereikia dažyti atsargiai, pvz. Prie jungiklių ar kitos spalvos sienos. Visus likusius kruopščius darbus reikia patikėti teptukui, ir kruopščiai dažyti.

Dažai

Kaip ir be teptukų ir volelių sienos nenudažysite, taip ir dažai yra pagrindinis sienų dažymo elementas. Dažai yra netik spalva, kuri turėtų rūpėti perkant dažus, bet ir sudedamosios dalys. Kad dažymas taptų malonumas, geriausi dažai yra vandens pagrindu, todėl kad juos nudažius kelis kartus, vėliau ištepus galima nuvalyti šlapia kempinėle, ir jie nebijo drėgmės. Tuo pačiu šio tipo dažai lengvai dengia paviršių ir greitai džiūna, ko dėka galėsite dažyti tapačią dieną antru baigiamuoju sluoksniu.

dazai

Glaistas ir špakliavimas

Špakliavimas ir glaistymas yra neatsiejamas dažymo įrankis, kurio dėga galima paslėpti ir išlyginti sienos nelygumus. Jis labai padeda prieš dažant ar atnaujinant senos sienos nelygumus. Tereikia padengti nedideliu sluoksniu glaisto įtrūkimą ar įdubimą, ir palaukti kol nudžius. Nuomet su švitriniu popieriumi, ar glaspopieriu nušveisti. Vėliau galima dažyti.

Sienų paruošimas dažymui

Norint pradėti dažymo darbus, atlaisvinkite sieną, kurią planuojate dažyti. Į kambario vidurį galite sustumti visus baldus, kėdes, nukabinti paveikslus ir apdengti plėvele. Taip pat grindis iškloti plėvele ir apklijuoti lipnia juostele kad laikytųsi. Taip apsaugosite savo grindis, ir išvengsite grindų sugadinimo.

Kaip matote dažymo etapų yra daug, bet jie yra nesudėtingi atliekant su teisingais įrankiais. Todėl jeigu manote kad patys to nesugebėsite padaryti, galite kreiptis į šios srities profesionalus ir darbus patikėti jiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *